Dikmen Cihazla Su Kaçağı 0 535 671 59 17

Dikmen Cihazla Su Kaçağı

Su kaçağı tesisat arızaları, çözümü, bakım ve tamiri günümüz teknolojisine uygun cihazların gerekli olduğu bir sorundur. Eskide kalmış yöntemler ile değil bu yöntemler ile kırma dökme işlemi olmadan, ustaların yanlış tahminlerine yer vermeden nokta atışı yapan cihazlar kullanılmaktadır.

Dikmen Cihazla Su Kaçağı Genelde Nerelerde Meydana Gelir?

Dikmen Cihazla Su Kaçağı genelde sıva, duvar ve fayansların altından geçen alt yapı borularının çatlaması – kırılması ya da patlaması sonucu ortaya çıkar. Duvar ve fayansların altından geçmekte olan bu borulardaki kaçaklar eski yöntemlerle tespit edilmeye çalışıldığında evinizde inşaat başlamış gibi bir görüntü oluşurdu. Fakat kullanılan teknolojik cihazlar ile bu durum ortadan tamamen ortadan kaldırılmıştır. Peki ne tür cihazlar kullanılır?

Su Kaçağı Tespitinde Kullanılan Cihazlar

  • Termal yani ısı ölçerli kameralar
  • Akustik yani ses dinleme cihazları

Bu cihazlar ile suyun akış frekansından tutunda boru içerisindeki her türlü tıkanıklık, çatlak problemlerine çözüm çok kısa bir sürede bulunmaktadır.

Bu cihazların yanı sıra son teknoloji bu cihazların kullanımının da iyi bilinmesi gerekmektedir. Eğer ki analiz iyi yapılmazsa kaçak tespitinde doğru veri alınamaz. Bu doğru veriyi alabilmek içinde eğitimli uzman usta ve personellere gerek vardır. Dikmen Cihazla Su Kaçağı personeli bu donanıma sahiptir.

Termal Kameralar Nasıl Çalışır?

Termal Kameralar duvar içindeki, sıva ve fayans altındaki tesisat borularını ısıya duyarlı bir şekilde algılar ve görüntüler. Kaçağın olduğu noktada ısı dağılımı farklılık gösterir. Termal kamera bu ısı farklılığını kamera ekranına yansıtarak kaçağın yeri kısa sürede belirlenmiş oluyor. Termal kamera ile kaçağın yeri belirlendikten sonra sıra Akustik dinleme cihazı ile tespit edilen noktanın doğrulanması işlemi gerçekleştiriliyor. Bu cihaz en küçük sesleri bile algılayabildiğinden çok küçük bir su damlaması sesini dahi tespit edebilmektedir. Kaçağın yeri doğrulanabilmektedir.

Dikmen Cihazla Su Kaçağı Bulma firmamız, gelişmiş cihaz ve modern ekipman çeşitliliği, eğitimli personeli ile en doğru tercihi yapmanız ve kendinize fazladan masraflar çıkartmamanız için doğru bir tercihtir. Dikmen’de kırmadan dökmeden su kaçağı tespiti yapan firmamız müşterilerimize kaliteli hizmet sağlama ilkesini amaç edinmiştir.

 

 

Bir cevap yazın

.