Çankaya Su Kaçağı 0 535 671 59 17

Çankaya Su Kaçağı

Ev, okul, işyeri, hastane, binalar, atölyeler, ofisler, fabrikalar, alışveriş merkezleri vb. suyun kullanıldığı her yerde su kaçağı olması muhtemel bir durumdur. Çankaya Su Kaçağı servisimiz Ankara’nın güzide semtlerinden olan Çankaya ilçemizde su kaçağı hizmeti vermektedir.

Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağını birçok belirtiden anlayabilirsiniz. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

  • Evinizde kombi su seviyesi sürekli düşüyor olabilir
  • Evinizde ki ya da iş yerlerinizde ki duvarlarda bir nemlilik oluyor olabilir
  • Tavanda su damlacıkları görülebilir
  • Parke ya da zemin üzerinde ıslaklık veya nemlilik oluşması
  • Evinizdeki musluklardan su akışı olmadığı halde su sayacınız dönüyorsa
  • Parke veya duvarlarda kabarma oluyorsa
  • Su faturanız rutin kullanım olmasına rağmen fazla gelmeye başladıysa
  • Komşularınızın dairesinden size ya da sizden komşularınıza su birikintisi meydana geliyorsa su kaçağı problemiyle karşı karşıyasınız demektir.

Bu saydığımız sebeplerin hepsi aynı anda olmayabilir fakat birkaç tanesinin bile olduğunu düşünüyorsanız Çankaya Su Kaçağı servisimiz ile irtibata geçin genel kontroller ile problemi çözüme ulaştıralım.

Su Kaçağı Oluştuğunda İlk Yapmanız Gereken Nedir?

Ev, işyeri fark etmeksizin bulunmuş olduğunuz ortamda su kaçağı olduğunu düşündüğünüz anda suyun çevreye daha fazla zarar vermesi engellemek adına su tesisatın bağlı olduğu ana vanayı kapatmanız gerekmektedir. Vanayı kapattıktan sonra ise Çankaya Su Kaçağı firmamız ile iletişime geçin, profesyonel tesisat ustalarımız kısa zaman içinde bulunduğunuz noktaya ulaşım sağlayarak su kaçağını tespit edecektir. Sorunun kaynağını bularak tamiratını gerçekleştirecektir.

Kırma İşlemi Gerçekleştirilmeden Su Kaçağı Tamiratı

Çankaya Su Kaçağı firmamızda görev yapan işinde uzman ustalarımız gelişmiş cihazlar ile su kaçağı tespitini kolaylıkla yapabilmektedirler. Bu cihazlar ile insan gözünün göremeyeceği, sesini işitemeyeceği çok küçük sesler bile anlaşılabilmektedir. Duvar altında ya da fayans altındaki tesisat borularından akan suyun farklı seslerini analiz eden bu cihazlar sayesinde su kaçağının olduğu bölüm net olarak tespit edilebilmektedir. Sonraki aşamalar ise gerek nem ölçmeye yarayan cihazlar gerekse akustik cihazlar yardımı ile tespit edilen su kaçağının doğrulanma kısımlarından oluşmaktadır.

Çankaya Su Kaçağı kırmadan dökmeden kısa sürede güvenle tesisat işlerinizi yapmaktadır.

Bir cevap yazın

.